
Tijdens een exclusieve Meet & Stitch workshop gisteravond maakte ik kennis met Natalie de Koning, een van de finalisten van C&A's Re-Imagine Design Challenge. In haar atelier in Amsterdam Oost vertelde de bescheiden ontwerpster over haar ontwerp terwijl we genoten van een heerlijk sushi-diner.
Na het sushi-diner mocht ik zelf aan de slag met naald, draad en naaimachine om een speciale 'Natalie de Koning voor C&A-jurk' van neopreen in elkaar te zetten. Dit is de versimpelde versie van haar ontwerp voor de C&A challenge. Het ging me goed af: nadat ik mijn eigen maten had opgemeten kon ik de patronen met grote steken aan elkaar vastzetten om de jurk vervolgens onder de naaimachine echt in elkaar te zetten. Dit was de eerste keer dat ik achter een naaimachine zat, maar volgens Natalie heb ik er gevoel voor. Misschien maar eens een lesje nemen in haar atelier?
Natalie's vorige ontwerpen in haar atelier.
Aan de slag met mijn eigen Natalie X C&A dress.
Een statement tegen de wegwerpcultuur
De 25-jarige Natalie studeerde in 2011 af in Fashion Design aan de HKU en is nu bezig met haar master aan ArtEZ. In 2015 verwacht ze hiermee klaar te zijn, maar ondertussen werkt ze hard om haar naam kenbaar te maken. Zo werd ze in 2011 genomineerd voor de Green Fashion Competition en maakte ze vorig jaar veel indruk met haar Slo Mo collectie die ze in Berlijn toonde. Natalie maakt met haar collecties een statement tegen de wegwerpcultuur. Zoals ze gisteren zei: "Ik gooi niet graag iets weg". Ze maakt altijd gebruik van duurzame en gerecyclede materialen zoals koffiezakken. In plaats van stoffen te kleuren met chemische stoffen doet ze dit met theezakjes.
Met deze instelling past de jonge ontwerpster perfect in het 'C&A plaatje'. Met deze tweede editie van de Re-Imagine Design Challenge wil C&A de upcoming designers uitdagen om inspiratie te halen uit C&A's rijke modegeschiedenis (het merk bestaat dit jaar 173 jaar) en dit te verwerken in een duurzaam ontwerp. De opdracht voor de challenge is om een iconisch C&A design te kiezen en deze te her-ontwerpen voor de toekomst. Ook vraagt C&A om zoveel mogelijk gebruik te maken van duurzame materialen en processen.
Het Amsterdamse tramnet
Over de jurk uit 1931 die Natalie koos vertelt ze: “Ik ben graag bezig met het verleden en met duurzame materialen. Daarom past deze design challenge zo goed bij mij. Voor het design heb ik voor een C&A ontwerp uit 1931 gekozen; de details van het ontwerp spreken mij erg aan. Tijdens mijn creatieve proces heb ik niet alleen naar de jaren 30 gekeken, maar ook naar andere elementen uit de C&A historie. Bij de start wilde C&A ontwerpen voor ‘de man in de tram' en daarom heb ik de kaart van het Amsterdamse tramnet gebruikt.”
De jurk uit 1931 en het ontwerp voor de challenge.
Als inspiratie gebruikte Natalie het Amsterdamse tramnet.
Wat ik zo mooi vind aan haar ontwerp is dat ze de tramlijnen van Amsterdam niet alleen als inspiratie heeft gebruikt, maar dat deze ook echt terug te vinden zijn in haar ontwerp. Zelfs de 'echte' tramhaltes zijn in de stof verwerkt. Zo liet ze me zien welke halte Centraal Station weergeeft (onder het kraagje aan de achterkant van de jurk). Alle haltes zijn met de hand op de stof geborduurd en voor een groot deel van de jurk heeft ze zelf de stof gemaakt door het op elkaar persen van verschillende stoffen waaronder zijde. Natalie is ongeveer drie weken bijna non-stop bezig geweest met haar ontwerp. Nu ik zelf heb mogen ervaren hoeveel werk er komt kijken bij alleen al het in elkaar zetten van een patroon, kan ik me goed voorstellen hoeveel uren ze besteed moet hebben aan haar design. Nog een goede reden om te stemmen op Natalie!
Natalie over haar ontwerp voor C&A
We need your help
Natalie kan de C&A Re-Imagine Design Challenge namelijk alleen winnen met jouw stem. Twee weken lang kan je via Facebook stemmen op de finalisten. Eind april wordt de winnaar (de ontwerper met de meeste stemmen) bekend gemaakt. Mocht Natalie winnen, dan wordt haar design in C&A winkels door heel Europa geshowd aan het publiek en gepromoot met online filmpjes en een social media campagne. Ik heb mijn stem net uitgebracht, doe je ook mee?
Je moet ingelogd zijn om een comment achter te laten.
Inloggen OF