
De zomer is nog niet eens begonnen of de fall/winter collecties van 2014/2015 hangen alweer in de showrooms. De redactie bezoekt deze week de leukste persbureaus om inspiratie op te doen voor de komende herfst en winter. Gisteren waren editor Laurien en ik op pad en geloof het of niet, we hebben nu al zin in de koude winterse dagen.
Deze hele week openen persbureaus hun deuren voor nieuwsgierige aapjes als wij. De nieuwste fall/winter collecties worden vol trots geshowd. Er wordt veel inspiratie opgedaan. Na een snelle lunch vertrokken Laurien en ik naar Amsterdam Noord om kennis te maken met het persbureau Blosh en vervolgenden we onze reis naar het centrum van Amsterdam om op bezoek te gaan bij Coebergh en Dijksman.
Blosh
Prachtige merken als BSB, Sack’s (onze favoriet), Wildfox en Blosh' eigen merk Aaiko beloven veel goeds voor de winterse periode. Zo bestaat het kleurenpalet uit aardse tinten. Veel bordeaux rood, smaragd groen, bruin, wit en natuurlijk zwart. Ook felle kleuren als paars, rood en blauw kwamen terug in verschillende collecties. Daarnaast zal het streetstyle beeld een steeds belangrijkere rol in de mode gaan spelen. We like! Aankomende herfst en winter mag zoals deze lente en zomer alles. We spotten namelijk veel prints(!), fake fur, leer, kralen, sequin en see through materialen. Het combineren van verschillende opvallende items blijft aankomende herfst en winter helemaal hot. Ook de populaire bomber jackets gaan we, gelukkig, nog veel zien.
COEBERGH
Na een welverdiende Starbucks break vervolgden we onze reis met een ice latte en een blended juice in de tram. Midden in het centrum is het kantoor van Coebergh gevestigd. Merken als Rituals, Adidas eyewear en Sal Y Limon verbaasden ons met een prachtige collectie voor het volgende seizoen. Rituals introduceert een mooie, rustige Yoga kledingcollectie en special editions scrubjes met ingrediënten als sweet almond oil en eucalyptus. Yummm wat exclusief! De zonnebrillen mogen ons ook in de winter beschermen tegen een zonnetje. Mirrored glasses en opvallende monturen zijn nog steeds super trendy. En qua sieraden? Rosé goud, rosé goud en nog eens rosé goud. Ook zullen we veel spullen gaan recyclen en upcyclen, time to be creative!
Dijksman
Op naar de volgende. Een eindje verderop komen we aan bij het kantoor van Dijksman. Wow! In het hele gebouw zien we prachtige kunstwerken van kunstenaar Marcel Wanders, mijn favoriet. We werden verwelkomt door mega grote ballonnen en heerlijke hapjes en drankjes. Ook bij Thomas Sabo spotten we wederom veel rosé goud, maar ook heftige doodskoppen en earcuffs. Bij Lacoste kwamen we hetzelfde kleurenpalet als bij Blosh tegen. Bordeaux rood, smaragd groen, wit en zwart. In tegenstelling tot de aardachtige tinten bij Lacoste, zagen we bij Scapa net als bij Coebergh veel lichtgrijs, babyblauw en bruin. Ook onze schoenen mogen in de herfst en winter zeker opvallen. Printje hier, diamantje daar. Oftewel aankomende herfst en winter, mag serieus alles.
Houd Fashionlab en onze Instagram in de gaten want ook vandaag zullen editors Liora en Laurien op pad gaan om nog meer inspirerende collecties te spotten. See you!
Beeld: Laurien Fashionlab, Renée Fashionlab
Je moet ingelogd zijn om een comment achter te laten.
Inloggen OF