
What the Fashion...!? Soms ziet mijn oog iets voorbij komen in modeland waar ik met mijn hoofd niet bij kan. Handen in het haar en compleet verbijsterd, omdat ik het niet begrijp. Spuien over voor mij onbegrijpelijke trends in de wereld die fashion heet doe ik hier in mijn WTF-reeks.
We bijten het spits af met een to say the least wonderbaarlijk verschijnsel; de pyjama trend. We zien niet alleen complete satijnen pyjama's voorbij komen, maar op de catwalk verschijnen zelfs badjassen. Naar het schijnt is deze trend helemaal niet meer zo nieuw, maar gek genoeg nog steeds hot, hip en happening. In 2009 toont modehuis Dolce & Gabbana namelijk al een spring/summer collectie waar silky robes en pyjamapakken te zien zijn. Hier bleef het niet bij, er zouden nog vele collecties volgen waardoor een jammie ineens als fashion trend wordt beschouwd.
Marc Jacobs Harper's Bazaar
onbevattelijk
Let's be honest: een super low skinny met über-hoge stiletto’s waar je u tegen zegt, is alles behalve een comfortabele outfit. In dat opzicht kan ik een pyjama trend dan wel weer waarderen. Alleen niet in het openbaar. Daar komt ook nog bij: de pyjama trend combineren met passende sieraden of schoenen moet een ware kunst zijn naar mijn idee. En what's next? Dat we een statement maken in joggingbroek op het kantoor? Of nee, nog erger, met de grote mensen onesie?
Natuurlijk zie je met enige regelmaat trends voorbij komen op de catwalk die wij als gewone sterveling beslist niet zullen dragen op straat, dat begrijp ik. Als we alleen al kijken naar de Fashion Week van Londen of New York ziet mijn oog van alles voorbij komen wat op zijn zachtst gezegd over the top is. Maar, de soms ietwat onmogelijke kledingkeuzes geven inspiratie en zijn in de meeste gevallen een lust om naar te kijken.
Victoria Tornegren Stella McCartney
the solution
Daarom wil ik ook voor deze trend op zoek naar een draagbare variant. Laten we daarom de trend voor het gemak eventjes aanpassen: óf je kiest voor het jasje óf je kiest voor een zijden pantalon. Een pyjama jasje kan makkelijk gecombineerd met de all time favorite skinny. De pantalon, of zijden broek met stripes past weer perfect bij een oversized trui, boyfriend blazer of effen crop top. Na een tijdje digitaal rondsnuffelen, heb ik (ja, echt waar) items gevonden waarvan mijn haren niet rechtovereind gaan staan. Aanschouw hier mijn pyjama-acceptabele bevindingen, die eigenlijk stiekem op mijn wishlist terecht zijn gekomen.
Beginbeeld: b0nnizzle.tumblr
Beeld: Fashionising, Trendhunter, b0nnizzle Tumblr en Vogue UK
Je moet ingelogd zijn om een comment achter te laten.
Inloggen OF