O NEE! De Bijenkorf medewerkers gaan staken op Black Friday

Vera - 11-11-2022
O NEE! De Bijenkorf medewerkers gaan staken op Black Friday

Black Friday zit er weer aan te komen. Over twee weken kan elke shop liefhebber weer losgaan! Op een dag als Black Friday kun je tot 60 procent korting op producten krijgen. Dit klinkt als muziek in de oren, toch? Behalve voor De Bijenkorf fans. Zij gaan op deze populaire dag staken!

In vier van de zeven winkels van De Bijenkorf wordt op 25 november gestaakt, precies in de periode dat de winkelketen drukke dagen heeft rondom Black Friday en Cyberweekend. De stakingen in Amsterdam, Rotterdam, Amstelveen en Eindhoven gaan definitief door. Ook wordt er verwacht dat andere winkels zullen aansluiten. 

Hogere lonen

Mensen komen in deze moeilijke tijd niet meer rond. De medewerkers van De Bijenkorf hebben dit probleem ook en willen daarom een meter loon. Ze eisen een loonsverhoging van minimaal 10 procent, met een minimumloon van €14,00. De Bijenkorf is al gekomen met een voorstel van een verhoging van 6 procent, maar dat is volgens de medewerkers niet genoeg.

Shop in shop

Er wordt verwacht dat er zo’n 150 medewerkers per vestiging het werk zullen neerleggen op Black Friday. De shop in shops zullen op deze dag niet gaan staken, want dat personeel valt niet onder De Bijenkorf. 

Beeld: Shutterstock

Liefs, Vera

Like / deel dit artikel:

Nieuwste artikelen

Fashion / Shopping
10x cadeaus onder €25 die je deze feestdagen wilt shoppen
10x cadeaus onder €25 die je deze feestdagen wilt...
16-11-2025 | Vera | 37 views | 0 likes
Fashion / Tips&trucs
4x handige tips om de perfecte trouwjurk te vinden
4x handige tips om de perfecte trouwjurk te vinden
14-11-2025 | Vera | 63 views | 0 likes
Lifestyle / Gadgets
Apple iPhone Pocket sok zorgt voor ophef, is dit echt €198 waard?
Apple iPhone Pocket sok zorgt voor ophef, is dit e...
13-11-2025 | Vera | 200 views | 0 likes
Acties
Nieuwste webshops
Laatste artikelen